4 травня 2017 р.

Відпустка у травні 2017-го і перенесення робочих днів (відповіді на запитання)

У 2017 році для працівників, яким установлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (у суботу та неділю), робочий день з понеділка 8 травня було перенесено на суботу 13 травня (див. Розпорядження КМУ від 16 листопада 2016 р. № 850-р). Як завжди багато запитань щодо цього виникає у кадровиків, а також тих, хто 8 травня 2017 року перебуватиме у відпустці.

? Працівник перебуває у щорічній основній відпустці з 26 квітня 2017 року по 12 травня 2017 року. Отже, 8 травня, робочий день з якого було перенесено на суботу 13 травня, він теж перебуватиме у відпустці. Чи зобов'язаний цей працівник разом з іншими працювати у суботу 13 травня?
! Так, цей працівник має працювати у суботу 13 травня 2017 року, оскільки за зміненим графіком роботи підприємства (було видано наказ) цей день буде робочим і відповідно оплачуватиметься. День відпустки 8 травня 2017 року був оплачений цьому працівникові як і будь-який інший календарний день відпустки. Якщо працівник не має бажання працювати у суботу 13 травня 2017 року, він може звернутися до роботодавця із заявою про надання на цей день відпустки без збереження заробітної плати відповідно до вимог статті 26 Закону України "Про відпустки" від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).


? Працівник йде у відпустку 10 травня 2017 року. Чи повинен цей працівник виходити на роботу 8 травня 2017 року, оскільки потім, у "робочу" для усіх інших працівників підприємства суботу (13 травня) він перебуватиме у відпустці?
! Ні, не повинен, оскільки 8 травня 2017 року за графіком роботи підприємства (видано наказ) буде вихідним днем. Не може такий працівник бути залученим до роботи і під час своєї відпустки, тобто 13 травня 2017 року. З іншого боку трапляються випадки, коли роботодавці ("з метою економії коштів") не допускають до роботи у "робочу суботу" (13 травня) тих працівників, які 8 травня перебували у відпустці. Такі дії роботодавців порушують право працівника на працю та її оплату. Зазначені колізії можуть бути вирішені колективним договором.