30 вересня 2013 р.

Чи може звільнитися без відпрацювання матір двох дітей віком до 15 років?

Відповідаю на ваші запитання

Матір двох дітей віком до 15 років пише заяву на звільнення з роботи без відпрацювання. Стверджує, що має право не відпрацьовувати два тижні. У сттатті 38 КЗпП я не знайшла такої підстави для звільнення за власним бажанням. Підкажіть, будь ласка, чи має право звільнитися за статтею 38 КЗпП без відпрацювання двох тижнів матір двох дітей віком до 15 років?

25 вересня 2013 р.

Скільки потрібно бухгалтерів, якщо на підприємстві працює 600 осіб

Скільки потрібно бухгалтерів, якщо на підприємстві працює 600 осіб
Крик душі (авторський стиль збережено):

"Колеги, доброго дня! Розумію, что десь інфа є, але знайти її не змогла, але дуже потрібно: бухгалтер наш раптом роздратувалася − не хочу вести усю заробітну плату (посадові обов’язки: нарахування + премії + бонуси + лікарняні + відпустки + усі податки + звіти по зарплаті). Каже − багато (600 осіб). Знаю, що філонить, але не можу підкріпити свою інтуіцію посиланнями на законодавство. Допоможіть, будь ласка."

24 вересня 2013 р.

Графік роботи на 2014 рік при 40-годинному робочому тижні

Дехто шукає "графік роботи на 2014 рік при 40‑годинному робочому тижні", але при цьому забуває уточнити, який саме робочий тиждень його цікавить — п’ятиденний чи шестиденний. Тож спробую роз’яснити, щоб усе легко "розклалось по поличках".

Відповідно до статті 50, яка відкриває розділ IV "Робочий час" Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Підприємства, установи, організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, а більшу — не мають права. Для деяких категорій працівників (зокрема для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, вчителів, лікарів та ін.) законодавчо встановлено скорочену норму тривалості робочого часу (ст. 51 КЗпП). А ще є такий варіант, як неповний робочий час — неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП). 

Хочу звернути Вашу увагу на те, що при встановленні працівникові меншої або скороченої норми тривалості робочого часу, йдеться все ж про норму. Отже, робота такого працівника оплачується з розрахунку повного окладу, повної тарифної ставки. Коли ж працівникові за домовленістю з роботодавцем встановлено режим неповного робочого часу, то його роботу оплачують пропорційно відпрацьованому часу.

20 вересня 2013 р.

"Півтора землекопи", або Чи можна у штатному розписі вказувати 0,5 шт. од. для якихось посад

Чи можна до штатного розпису вводити не цілу, а половину посади − 0,5 штатної одиниці?
Ніколи не думала, що старий чудовий дитячий мультик "У країні невивчених уроків" може зіграти настільки злий жарт з деякими сучасними кадровиками.

На одному з досить популярних кадрових форумів люди на повному серйозі обговорюють, чи можна до штатного розпису вводити не цілу, а половину посади — 0,5 штатної одиниці. І тему обговорення назвали "Півтора землекопи", мабуть намагаючись підняти на сміх тих, хто "насмілюється" це робити.

Дуже прикро, що поодинокі та несміливі "а можливо все-таки можна?", "а як це вплине на фонд оплати праці?", "а якщо на повну ставку немає чого робити?" наштовхуються на міцну стіну, утворену експертами того форуму, і на одностайне експертне: "Нізззя!".

17 вересня 2013 р.

Держзайнятості та Держпраці об’єднуються з метою захистити права працівників і допомогти роботодавцям

Підготувати рішення Уряду щодо об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції з питань праці доручив минулого тижня Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов. Вже створено робочу групу, до якої увійшли представники Держслужби зайнятості, Держпраці та Мінсоцполітики. 

Міністр соціальної політики України Наталія Королевська відзначила, що об’єднана Служба стане важливим інструментом дотримання вимог Закону України «Про зайнятість населення». Інспектори будуть не лише виявляти факти нелегальної зайнятості, але й допоможуть роботодавцям скористатися новими можливостями, наданими Законом. А громадяни зможуть отримати комплекс послуг у сфері зайнятості та праці в єдиному офісі. «Така Служба займатиметься усім комплексом питань, пов’язаних із працею та зайнятістю, − від допомоги безробітним у пошуку роботи та відстоюванні їхніх трудових прав до боротьби із дискримінацією при прийнятті на роботу, а також заборгованістю із заробітної плати або незаконним звільненням», – пояснила Наталія Королевська завдання майбутньої об’єднаної структури.

2 вересня 2013 р.

Розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про перенесення робочих днів у 2014 році"

ВАЖЛИВО! Останні зміни:

Ще раз про перенесення робочих днів у 2014 році: чи можна перенести самим?

21 листопада 2013 року Уряд ще раз змінив своє рішення — новорічно-різдвяні канікули у 2014 році в українців будуть.


Міністерство соціальної політики України розробило проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2014 році», у якому з метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня − Нового року та 7 січня − Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу рекомендовано керівникам підприємств, установ і організацій (за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ) перенести у порядку і на умовах, установлених законодавством, у 2014 році для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю, робочі дні: