28 травня 2015 р.

Міністр соціальної політики Павло Розенко: 1 червня 2015 року "лавочка" ВІП-пенсій закривається!

Міністр соціальної політики України
Павло Розенко оголосив, що з 1 червня 2015 року
припиняється прихначення спеціальних пенсій
народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам,
митникам, податківцям та іншим чиновникам.
Напевно сьогодні це можна вже публічно оголосити.

Все. Крапка. З 1 червня "лавочка" ВІП-пенсій закривається! Ми припиняємо призначати спецпенсії! Сподіваюсь назавжди.

Законодавчі підстави. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року Уряд до 1 травня мав внести відповідний пакет законів про єдині принципи призначення пенсій, а парламент до 1 червня його мав ухвалити. Якщо цього не буде зроблено, то система спецпенсій в Україні депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам фактично перестає існувати.

Уряд в повному обсязі виконав норми цього закону і 30 квітня 2015 року вніс до Верховної Ради України пакет із чотирьох законопроектів, які передбачали як перехід на єдині принципи пенсійного забезпечення, так і введення накопичувальної пенсійної системи.

На жаль, ці законопроекти так і не були ухвалені Верховною Радою. Через різні причини (про них якось окремо). Але факт неухвалення законопроектів Верховною Радою України дає нам всі юридичні підстави припинити призначення спецпенсій з 1 червня 2015 року. І ми це зробимо із великим задоволенням. Усі необхідні вказівки Пенсійний фонд вже отримав.

Таким чином, з 1 червня 2015 року всі пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, як усім звичайним людям.

Це моя відповідь всім тим, хто свідомо блокував ухвалення у Верховній Раді України пенсійних змін, які запропонував Уряд і хто намагався зберегти за будь-яку ціну цю ганебну систему спецпенсій в Україні.

Я ж попереджав, що компромісів тут не буде? І таки не буде.


© Павло Розенко 28.05.2015